Zespół muzyczny czy Wodzirej i DJ?

Przed tą wielką uroczystością i jedynym w życiu, najważniejszym dniem, narzeczeni muszą podjąć mnóstwo przeróżnych decyzji. Kogo zaprosić? Ile pieniędzy przeznaczyć na Wesele? Jaka sukienka będzie idealna? Na którą salę się zdecydować? Czy wybrać zespół czy DJ-a z Wodzirejem?

Chętnie poszerzę Państwa wiedzę w zakresie: Czy lepsza będzie Orkiestra czy DJ i Wodzirej. Skoro trafiliście Państwo na moją stronę, oznacza to, że chcecie upewnić się co do tego czy Wasz wybór jest słuszny.

Od umiejętności prowadzącego (bądź prowadzących) zależy bardzo wiele. Muszą być to osoby zarażające energią, sympatyczne, zabawne ale z wyczuciem i wysoką kulturą osobistą. Odpowiednia osoba, która jest przewodnikiem zabawy to podstawa udanej imprezy i jest to jeden z ważniejszych wyborów decydujący o jakości przyjęcia. Wesele jest zabawą w której uczestniczą różne osoby, starsze oraz młodsze, z poczuciem humoru jak również z większym dystansem do świata.

Jest to uroczystość na której spotkamy się z liczną grupą odmiennych ludzi, których często łączą tylko i wyłącznie wspólni znajomi. Poderwanie wszystkich do tańca nie jest zadaniem łatwym. Prowadzący musi być osobą dynamiczną, wyczuć odpowiedni moment i nastroje gości. Musi być osobą pomysłową z wyobraźnią, mającą wiele do zaoferowania i umiejącą wybrnąć z najtrudniejszej sytuacji z wyczuciem i klasą. Wodzirej i DJ na wesele stają się opcją coraz bardziej popularną i ciekawą, chociaż nadal zespoły muzyczne pojawiają się na Weselach częściej. Na przestrzeni kilkunastu lat bardzo wiele rzeczy się zmieniło. Państwo Młodzi coraz częściej sami pokrywają koszty swojego wesela i sami chcą decydować jak to wesele będzie wyglądało.

Orkiestra czy wodzirej

Często rezygnują z tego co standardowe na rzecz czegoś innego i niespotykanego. Z roku na rok coraz trudniej zaskoczyć gości czymś nowym i niezwykłym, warto więc wybrać zespół bądź wodzireja, który stale doskonali się w swoim zawodzie uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Atuty zespołu muzycznego

Obecność orkiestry podczas uroczystości Weselnej to dla niektórych podstawa, ponieważ orkiestra wpisała się w jej tradycję. Największym atutem zespołu muzycznego jest muzyka grana na żywo, której nie można porównać do tej granej z płyt. Dzięki niej na sali panuje typowy, weselny klimat. Zespół obecny jest już w domu Państwa Młodych podczas błogosławieństwa i w drodze do kościoła, wprowadzając gości powoli w klimat Wesela. Często bywa tak, że osoba z zespołu muzycznego pełni funkcję prowadzącego różne zabawy głównie podczas oczepin, także impreza nie pozostaje bez żadnego planu i nadzoru. Zespołowi na pewno łatwiej będzie trafić w gusta starszych osób bawiących się na weselu. Osoby te cenią sobie tradycję oraz możliwość usłyszenia dźwięku instrumentów i muzyków a żywo. Orkiestra zadba również o przyśpiewki weselne przy stołach.

Atuty Wodzireja i DJ-a

Muzyka grana przez DJ-a to oryginalne utwory. Nie ma tutaj miejsca nie czyste czy też odmienne wykonanie danego utworu, które nie spodoba się gościom. Repertuar piosenek nie jest ograniczony listą, można poprosić o dowolny utwór w trakcie trwania uroczystości. Dj i Wodzirej jako dwuosobowy zespół jest bez wątpienia tańszym rozwiązaniem. Cena jest często nawet o połowę niższa niż cena za wynajęcie orkiestry. Dj nie potrzebuje przerw, co jest niewątpliwym plusem, ponieważ dynamika imprezy zostaje zachowana. Wodzirej rozwiązuje problem zabaw, animacji, występuje w roli prowadzącego i prawej ręki Państwa Młodych. Integruje osoby, które się nie znają, swój czas wykorzystuje również na obserwacje, wyczucie nastroju gości, podpowiada jak rozwiązać pojawiające się problemy, operuje światłami. Daje młodym wsparcie pozostając cały czas do ich dyspozycji.

Wodzirej Łukasz taniec "Polonez"

Na co zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji?

Wybór zarówno zespołu jak i Wodzireja z DJ-em może być właściwym wyborem Narzeczonych. Na pewno i w jednej i drugiej grupie można spotkać się z amatorami jak i osobami które podchodzą do swojej pracy z pasją. Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć nagrania z Wesela na której grała orkiestra i Uroczystości, która była prowadzona przez Wodzireja. Ważna jest komunikacja między wami już od pierwszego spotkania. Jeśli dana osoba bądź osoby nie przekonują Was od początku, a kontakt nie jest swobodny, lepiej skorzystać z usług kogoś innego. Warto zwrócić uwagę na to z jaką reakcją spotykacie się po przedstawieniu Waszych próśb odnośnie prowadzenia Wesela i czy zostaną Wam przedstawione ciekawe pomysły i wskazówki jak można poprowadzić uroczystość, aby goście byli zadowoleni. Zapytajcie o doświadczenie, wolne terminy oraz cennik. Często Wesela organizowane w piątki są dużo tańsze od sobotnich. Dokonując wyboru nie kierujcie się głównie rekomendacją znajomych. Nie zawsze jest tak, że to co podobało się innym spodoba się Wam.

A kiedy już zdecydujecie..

Zawsze warto brać czynny udział przy wyborze repertuaru na Wesele. Osoby prowadzące bardzo dobrze znają utwory, które się sprawdzają, jednak jako Państwo Młodzi macie wpływ na to, które kawałki będą rozbrzmiewały na parkiecie. Musicie pamiętać, że przy muzyce mają bawić się wszyscy goście, którzy mają różne gusta muzyczne. Zbyt udziwniona muzyka niestety zwiększa szanse na pusty parkiet i czasem warto zgodzić się na słynne disco polo niż zaryzykować. Na spotkaniu z prowadzącym warto omówić cały scenariusz imprezy, począwszy od muzyki (obecnej podczas pierwszego tańca, wprowadzenia tortu czy podziękowań dla rodziców), zabaw i animacji, ustalenia czy chcecie aby były oczepiny, czy gorzka wódka ma być tylko dla Młodych czy również dla świadków.

Obowiązkowo należy przedstawić swoje stanowisko co do alkoholu dla prowadzących. Coraz mniej zespołów oraz DJ-ów pije alkohol podczas trwania Wesela, jednak wciąż zdarzają się tacy, którzy to robią bez skrępowania.

Pamiętajcie, że to Wasz dzień i macie pełne prawo do tego, żeby wymagać, zadawać wiele pytań i zmieniać zdanie, ponieważ jesteście organizatorami! To Wy podejmujecie ostateczną decyzję co pojawi się na Waszym Weselu a z czego wolicie zrezygnować. Pamiętajcie również o tym, żeby podpisać z prowadzącym umowę, która da Wam poczucie bezpieczeństwa.

No Comments Yet.

Leave a comment